Alexis Simon Belle, tillskrivenPortrait av Markis

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

ALEXIS SIMON BELLE
1674-1734, tillskriven
Porträtt av officer i rustning
Olja på duk uppfäst på pannå. Enligt text på baksida, porträtt av Markis av Dampierre
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Rapps Konsthandel, Stockholm
Ermanno Lucinis samling

2171

2016-06-08