Arkiv

Klassiska - Page 9

Matbord, 1800-tal

Matbord, 1800-tal

Ljuskrona, Louis XV

Ljuskrona, Louis XV

Salongsbord, sengustavianskt, av Isac Löfgren

Bakhtiari, semiantik

Bakhtiari, semiantik

Tabriz, semiantik 1930-tal, signerad Benlian

Bengt Nordenberg, Allmogeinteriör

A Famille Rose Jiaqing Altar Vase

A Tibeto-Chinese Gilt Bronze Figure of Yamantaka

Hereke, signerad Ahmad Aldabir, silke

Kerman, antik, porträtt av Shah Abbas Safavi

Tabriz, semiantik 1920-tal

Tabriz, semiantik 1920-tal

Spegel, stockholmsarbete i rokoko