Charles Van den Eycken II, Petits curieux

Klubbat för:

120000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

CHARLES II VAN DEN EYCKEN
1859-1923
Petits curieux
Signerad och daterad Ch Van Den Eycken 1906, på baksidan intygad av konstnären Bruxelles 20 Mai 1906. Olja på duk, 34,5 x 45 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.

2213

2015-12-02