Gerda Wallander, Bro över Seine - Paris

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

GERDA WALLANDER
1862-1926
Bro över Seine - Paris
Signerad och daterad G. Wallander Paris 1912. Olja på duk, 73,5 x 54,5 cm.
PROVENIENS
Nobelpristagaren i fysik, Gustaf Dalén, Villa Ekbacken, Lidingö

2039

2015-12-02