Stockholms Auktionsverk Presenterar
The Curated Classics Sale
The Curated Classics Sale är en exklusiv slagauktion där konst, konsthantverk, möbler, silver och textilier möts. Auktionen förenar samlarobjekt och kulturarv, med föremål som spänner över flera sekler – från 1600-talets praktfulla barock till sekelskiftets eleganta uttryck under 1800- och tidigt 1900-tal.
Inlämning till auktionen pågår nu. Kontakta våra erfarna specialister för personlig rådgivning och fri värdering av dina föremål inför försäljning.
- Visning
- 29 maj–8 juni
- Slagauktion
- 9–10 juni
- Plats
- Nybrogatan 32, Stockholm