Tedosa emalj
2021-05-29
921572
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TEDOSA, tidigt 1900-tal, emalj, dekor med drakar, höjd ca 10,5, största bredd 9 cm
Ingår i temaauktion Orientalika
smärre bruks- och åldersrelaterat slitage