Kista
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
KISTA, 1700-TAL, på senare tillkommet underede, senare måleri, beslag i järnsmide, höjd ink underede ca 72, 78x47, höjd på kistan utan underede ca 35 cm
Senare bemålad, senare underede, åldersrelaterat slitage
919040
2021-05-24