Edition Argent G.A.Dahlgren silverfat
2021-05-23
918607
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 500 SEK |
G.A.DAHLGREN AB, fat, silver, importstämpel, GADAB, 830, Malmö 1938, profilerad kant, reliefdekor av lövkrans och blomranka, 40,5x28,5 cm, ca 768 g
Bruksslitage, smärre repor