Edition Argent Presenterfat silver
2021-05-23
918587
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 500 SEK |
PRESENTERFAT, silver, otydlig mästarstämpel samt 830, svensk importstämpel, Malmö 1940, brätte med driven och ciselerad dekor av aktantusblad, rocailler mm. På fötter, höjd 6,5 cm, 40x32 cm, vikt ca 772 g
Bruksslitage, smärre repor