Ämbetsmannavärja
Klubbat för:
3 800 SEK
Arviointi
5 000 SEK
Kuvaus
ÄMBETSMANNAVÄRJA, SJ, omkring 1900, klingan stämplad A E Svalling, Rosenfors, dekor i brännfärgylld vrons, kavel mad plattor i pärlemor, kavel i skin och brons, klingans längd ca 88 cm
Kuntoraportti
Slitet och uttrokat skinn, smäre rostangrepp, bruks och åldersrelaterat slitage
918560
Päivämäärä:
2021-05-23