Silverljusstakar silver
2021-05-21
917896
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Carl Tengstedt (1819-1862), Göteborg 1851, balusterformade skaft, rocailler, blomdekor, stämplade ljusmanschetter, fyllda, höjd ca 15 cm
Sprickor samt bucklor förekommer