Värja
2021-05-30
916747
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
VÄRJA, 1660/1670-tal, stålfäste med genombruten parerplåt med reliefdekor av figurer, längd ca 96 cm
Proveniens: Enligt uppgift dansk vapensamling
Ingår i specialauktion Vapen
Sannolikt senare linning, slitage