Kandelabrar ett par Leander Helander
Klubbat för:
3 000 EUR
1 400 EUR
KANDELABRAR, ETT PAR, brons, Leander Helander, Tilvik, Kalajoki, 1800-talets mitt, för 3+1 ljus, rund sockel, balusterformat skaft. I mitten en tupp, löstagbar övredel, ljusarmar med stiliserade griphuvuden, höjd 42 cm, diameter 38 cm
Sedvanligt slitage.
916177
2021-05-23