Vas samt skålfat Kina
2021-05-17
915390
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 800 SEK |
VAS, SKÅLFAT, porslin, Kina, sent 1900-tal, polykrom dekor av palatscener respektive fåglar på blommande kvist, vasens höjd 28,5 cm, skålfatets diameter 35,5 cm.
Smärre bruksslitage.