Vas Japan
2021-05-15
914462
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, porslin, Japan, omkring 1900, satsuma, bär märkning samt stämpel, delvis förgylld med hänklar, motiv av figurscener och fåglar, höjd 29 cm
Ingår i temaauktion Orientalika
Smärre slitage