Bronsplatta samt rivplatta
2021-05-15
913319
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BRONSPLATTA, och RIVPLATTA, bronsplatta, 1900-tal, med kinestiska tecken, ca 14,5x14,5 cm, rivplatta, för tusch, tidigt 1900-tal, Kina, diameter 14,5 cm
Ingår i temaauktion Orientalika
bruks- och åldersrelat slitage