Hängen
2021-05-11
913288
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
HÄNGEN, 7 st., silver och delvis förgyllda, i form av kors, bl a dekor med pastestenar, bl a stämplade Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1944, Juvelfabriken, Stockholm 1941, Bernt Erlandsson, Göteborg 1887, höjd inkl. öglor 4,5- 8,5 cm, KEDJOR, 2 st., silver