Collier 18 k guld empire
2021-05-17
913270
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
COLLIER, 18 k guld, empire, 1800-talets första del, 7 rader ärtlänkar med orientaliska pärlor, 2 fästen med filigrandekor, stämplar saknas, längd 43 cm, vikt ca 18,8 g