Tallrikar Kina
2021-05-15
912830
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
TALLRIKAR, Kina, 4 st, 1700/1800-tal, dekor med blommor och drakar i underglasyrblått, diameter ca 16 samt 21,5 cm
Ingår i temaauktionen Orientalika
De större med flera kantnagg, bruks och åldersrelaterat slitage