Ljuskrona gustaviansk stil
2021-05-10
912727
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, för 7 ljuspunkter, 6 ljusarmar, olikformade prismor, höjd ca 85, diameter 57 cm
nydragen el 2021, bruks- och åldersrelaterat slitage