Collier granater
2021-05-10
912460
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
COLLIER, 3-radigt, fasettslipade granater, omkring 1900, lås, silver, med oval agat, fästen i form av skurna händer av rökkvarts, detaljer i guld, längd 34 cm
Agat med repor, granater med hack och slitage