Bärnsten ca 3.3 kg

Bärnsten ca 3.3 kg
Bärnsten ca 3.3 kg
Bärnsten ca 3.3 kg
Bärnsten ca 3.3 kg
Bärnsten ca 3.3 kg
Bärnsten ca 3.3 kg
Bärnsten ca 3.3 kg
Bärnsten ca 3.3 kg
Bärnsten ca 3.3 kg
Bärnsten ca 3.3 kg
Bärnsten ca 3.3 kg
Bärnsten ca 3.3 kg

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

BÄRNSTEN CA 3.3 KG, obearbetad, bruna och orangea toner, yta delvis opak, längd ca 27 cm, djup ca 17 cm, höjd ca 12 cm

Naggar och ytliga sprickor förekommer.
Ej angiven geografisk proveniens.

911385

2021-05-09