Roberto Matta, blandteknik
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
ROBERTO MATTA (Chile, 1911-2002): "Les Damnation", 1960-tal, signerad Matta, unik, handkolorerad litografi, ca 37x26 cm
PROVENIENS: Galerie Börjeson, Malmö 1972 (kvitto medföljer)
Ej examinerad ur ram
910259
2021-04-29