Matgrupp nyrenässnas
Klubbat för:
13 000 SEK
8 000 SEK
MATSALSGRUPP, 18 dlr, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, ek, imitationsbemålad bordsskiva, skulpterad dekor, stolarnas sitsar och ryggar i rotting, bordets mått höjd ca 80, 175x112, sitthöjd, 46, 5 iläggsskivor (varav 2 med sarg) vardera bredd 59 cm
Skivan senare bemålad, 4 lagade stolskrön, 6 stolar rottingskador
910173
2021-04-30