Berndt Friberg skål
2021-04-27
908390
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BERNDT FRIBERG (1899-1981), skål, stengods, Gustavsberg, brun harpälsglasyr, signerad Friberg med studiohanden, årsbokstav T, höjd 11, diameter 23 cm
Fotring med ett nagg