Johan Steinfort bägare silver
2021-04-30
908222
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
JOHAN STEINFORT, bägare, silver, Stockholm, 1756, konande form på slät fot, liv med svisselerad dekor och initialer, höjd 10 cm, vikt 94 g
Åldersrelaterat slitage, bucklor på fot.