Gouacher 1700-tal

Gouacher 1700-tal
Gouacher 1700-tal
Gouacher 1700-tal
Gouacher 1700-tal
Gouacher 1700-tal
Gouacher 1700-tal

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

GOUACHER, 2 st, Kina, 1700-talets senare del, från en samling av 120 målningar föreställande båtar och sampaner från Canton samt närliggande provinser, nummer 108 Canton salt-boat samt 111 common barges, bildmått ca 26,5x35,5 cm

907878

2021-04-30