Snipor Kina 1800-tal
2021-05-02
907637
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SNIPOR, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, höjd ca 6, längd 19 cm
bruks- och åldersrelaterat slitage, ställvis med nagg och glasyrbortfall