Royal Copenhagen Musselmalet helblond

Klubbat för:

19 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KUNGLIG DANSK, servisdelar, Musselmalet, hel- och halvblond, 14 delar, bestående av: korgskål (1050), korgskål (397), 2 st uppläggningsfat (1143, varav 1 2:a sortering), litet fat (1004), skål (512, 2:a sortering), skål (140, 2:a sortering), skål (1061, spricka) på fat (1062), skål (1018, avslag), fat på fot (1023, avslag), 2 fat (1074, avslag/nagg), tekanna (1119, nagg), mockakanna (1030, nagg), cigarettbägare (1015, spricka, lagning)

2 lock (160 och 657) medföljer

906493

2021-04-21