Sidobord Kina
2021-05-15
905617
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SIDOBORD, Kina, 1900-talets första hälft, skuren och genombruten dekor, bronserad, senare toppskiva, höjd ca 73 samt 80,5x40 cm
Ingår i temaauktionen Orientalika
Bruks och åldersrelaterat slitage, smärre nagg