Studio job för Moooi
Klubbat för:
4 000 SEK
Arviointi
6 000 SEK
Kuvaus
STUDIO JOB, modell "Paper Chandelier" taklampa i form av ljuskrona för Moooi, formgiven 2005, 6 ljuskällor med skärmar, etikettmärkt mooi design: Studio Job, mått: ca höjd 105 cm, diameter 93 cm.
Denna modell tillhör Paper Collection från Moooi. Här ingår även flera olika lampor och möbler tillverkade i papper, kartong, papier-mâché och trä, vilket för tankarna till barndomen.
Kuntoraportti
Bruks och åldersrelaterat slitage, repor, mindre fläckar
905514
Päivämäärä:
2021-04-24