Byrå gustaviansk 1800-tal
Klubbat för:
13 000 SEK
12 000 SEK
BYRÅ med stenskiva, omkring 1800, gustavianskt provinsarbete, fanerad i blandade träslag, beslag i mässing, fotavslutningar i mässingshyllsor, profilerad samt huggen kalkstensskiva, höjd 85, 108x53 cm
Nyckel saknas, fanerskador lösa belag medföljer, renoverad och kompletterande
905242
2021-04-22