Henri Pfeiffer komposition
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HENRI PFEIFFER (Tyskland, 1907-1952): Komposition, 412 rouge-bleu-brun, monogramsignerad och daterad HP 29, akvarell på papper, uppklistrad, ca 47 x 31,5 cm
Utförd under Bauhausperioden
REF: Catalogue Marbach, Aquarelles 1-1509, nr 412
905167
2021-04-22