spegel gustaviansk 1700-tal

spegel gustaviansk 1700-tal
spegel gustaviansk 1700-tal
spegel gustaviansk 1700-tal
spegel gustaviansk 1700-tal
spegel gustaviansk 1700-tal
spegel gustaviansk 1700-tal
spegel gustaviansk 1700-tal
spegel gustaviansk 1700-tal
spegel gustaviansk 1700-tal
spegel gustaviansk 1700-tal

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SPEGEL, gustaviansk, 1700-talet fjärde kvartal, förgylld och bronserad, skuren dekor av räfflad medaljong, festong med rosor, kärve, samt pärlstav, 158x63 cm

Slitage, senare glas, saknar delar av bakstycke samt dekorbortfall

905117

2021-04-22