Sylvia Leuchovius vas samt skål
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SYLVIA LEUCHOVIUS (1915-2003) keramik, 2 delar bestående av vas samt skål, Rörstrand, glaserat stengods, monogramsignerad S.L samt stämplat Rörstrand, vas höjd ca 23 cm, skålens diameter ca 14 cm
Bruksslitage
904502
2021-04-21