Snusflaskor Kina
2021-04-24
902958
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SNUSFLASKOR, 2 st, porslin, Kina, tidigt 1900-tal, dekorfigurscener i underglasyrblått och järnoxidrött, höjd 7,5-8 cm.
En av dem med smärre mynningsnagg.