Silverljusstakar silver
2021-04-26
902914
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Carl Tengstedt (1819-1862), Göteborg 1851, balusterformade skaft, rocailler, blomdekor, stämplade ljusmanschetter, fyllda, höjd ca 15 cm
Sprickor samt bucklor förekommer