Helmer Masolle, Blommande trädgård
Klubbat för:
2 400 SEK
3 000 SEK
HELMER MASOLLE (1884-1969), Blommande trädgård, signerad med dedikation och daterad Till Maud från vän Mas Olle -43, olja på pannå (masonit), 31x41 cm.
I trädgården är Per Hasselbergs bronsskulptur "Grodan" placerad.
901433
2021-04-18