Hängen
2021-04-19
900791
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
HÄNGEN, 7 st., silver och delvis förgyllda, i form av kors, bl a dekor med pastestenar, bl a stämplade Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1944, Juvelfabriken, Stockholm 1941, Bernt Erlandsson, Göteborg 1887, höjd inkl. öglor 4,5- 8,5 cm, KEDJOR, 2 st., silver