Golvurna Kina
2021-04-11
899804
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
GOLVURNA, porslin, Kina, sent 1900-tal, konturerad mynning, polykrom kantondekor av palatsscener samt fåglar och växter, höjd 93 cm.
Bruksslitage.