Collier granater
2021-04-10
899603
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
COLLIER, 3-radigt, fasettslipade granater, omkring 1900, lås, silver, med oval agat, fästen i form av skurna händer av rökkvarts, detaljer i guld, längd 34 cm
Agat med repor, granater med hack och slitage