Urna porslin Kina
2021-04-17
898992
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 800 SEK |
URNA, porslin, Kina, 1800-tal, landskapsdekor i underglasyrblått, höjd 29 cm.
Lock saknas, rest av etikett, i övrigt mindre bruksslitage och tillverkningsdefekter.