Rufin Gavrilovich Sudkovsky Ett par kustlandskap
2021-04-18
898186
| Klubbat belopp | 9 000 SEK |
| Utropspris | 12 000 SEK |
RUFIN GAVRILOVICH SUDKOVSKY (Ukraina 1850-1885):
Ett par skisser med kustlandskap från Krim, signerade, olja på duk, vardera 13,5 x 19 cm.
(2)
Retuscher på båda målningarna