Pärlring
2021-04-04
897983
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 150 EUR |
PÄRLRING, odlad pärla 6 mm, 18K guld, storlek 17,25, vikt ca 1,5 g, Kaarlo Lappalainen, Helsingfors 1950-tal
Gravyr, bruksslitage.