Claes Thell vas
Klubbat för:
3 200 SEK
Arviointi
4 000 SEK
Kuvaus
CLAES THELL (född 1943): vas, blå chünglasyr, signerad och daterad Thell 92, höjd ca 23,5 cm,
PROVENIENS: Utställd på Östasiatiska Museet 1993, katalog medföljer, s.17
Kuntoraportti
897867
Päivämäärä:
2021-04-04