Soppslev silver
2021-03-31
897796
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SOPPSLEV, silver, Nils Tornberg Linköping, 1800-talets första hälft, svarvad och svärtat träskaft med benknopp, otydliga årsstämplar, längd ca 44 cm
Bruksslitage, mindre bucklor