Samling silver
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SILVERFÖREMÅL, ca 17 dlr, samling bestående av cocktailpinnar i etue, druvsax, nålfat, luktdosa, Julsked 1949 Grann & Laglye, Danmark, små fat, servettringar, pillerdosa och liten mugg, merparten 1900-tal, enstaka 1800-tal, samlad vikt ca 305 gram
Bruksslitage, små bucklor, lagningar, sprickor
897515
2021-04-06