Silverbestick Ryssland
2021-04-03
897485
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BESTICK, 12 dlr, silver, Ryssland, tidigt 1900-tal, bestående av: 6 fiskknivar, längd ca 21 cm, 6 fiskgafflar, längd 19 cm, med ballongskaft, sannolikt fyllda, samt riklig dekor, total vikt ca 520 g
Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, ytliga repor och ställvis rester från putsmedel