Kichigoro Uyeda skålar silver
2021-04-10
897368
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KICHIGORO UYEDA, 2 st skålar, sterlingsilver, Tokyo, Japan, 1900-talets första hälft/mitt, med infällda mynt, stämplade"Sterling K Uyeda 950", diameter 7,5 cm, total vikt 50 gram.
Bruksslitage.