Plåtmynt 1724

Plåtmynt 1724
Plåtmynt 1724
Plåtmynt 1724
Plåtmynt 1724
Plåtmynt 1724
Plåtmynt 1724
Plåtmynt 1724
Plåtmynt 1724
Plåtmynt 1724
Plåtmynt 1724
Plåtmynt 1724
Plåtmynt 1724
Plåtmynt 1724
Plåtmynt 1724
Plåtmynt 1724
Plåtmynt 1724

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

PLÅTMYNT, Fredrik I, 4 daler silvermynt, stämplad FRS 1724, Myntort: Avesta, koppar, ca 24x23,5 cm, vikt ca 3050 g

Bruks och åldersrelaterat slitage

897111

2021-03-31